Základní informace

VÍNOBUS - jízdní řád

Kde jsou Božice, jak se do nich dostanu?

Vinařská obec Božice leží 20 km východně od Znojma a 55 km jihozápadně od Brna. Přicestovat můžete vlastním vozem, vlakem S8 nebo autobusem linky 822, která navazuje na spoje z Brna. Samozřejmostí je tedy dostupnost automobilem, který můžete zaparkovat na všech volných prostranstvích v obci. V Areálu sklepů jsou pak vyznačená odstavná parkoviště. 

Pokud přijedete vlakem, můžete vyčkat na příjezd Vínobusu, který Vás doveze přímo ke sklepům.

Vstupné

Nabízíme dva balíčky:
 

Za 250 Kč: degustační sklenička s logem DBV, nosič na skleničku, tištěný průvodce, propiska, žetony na nákup 20 degustačních žetonů


Za 150 Kč: degustační sklenička s logem DBV, nosič na skleničku, tištěný průvodce, propiska, žetony na nákup 10 degustačních žetonů

1 žeton má hodnotu 10 kč. Množství vzorku je 0,5 dl, u slámových a speciálních vzorků dle vinaře.

Občerstvení se platí u každého sklepu zvlášť v hotovosti.

Program

Sklepy mají otevřeno od 13.00 do 21.00.

HUDBA:

Obecní sklep - Harmonikářka Maria Sadimová u Obecního sklepa po celý den

Ve sklepní uličce:

 

Neoveská cimbálová muzika od 16:00 - 21:00

Mužáci z Knínic budou procházet od 14:00 všechny sklepy. Začnou ve sklepní uličce a budou pokračovat ze sklepa do sklepa, až do Obecního sklepa

 

Během pohledu na jízdní řád jste si mohli všimnout zastávky Vinice Pustina - zde proběhne řízená degustace vín, která pocházejí přímo z této vinice.

 

Po 21.00 je již program neoficiální, věříme že mnohé sklepy budou mít otevřeno dlouho do rána :)

Ubytování (ubytovna, hotel, stan)

Stanové městečko na fotbalovém hřišti. Využít můžete uzamykatelných místností na své věci, oddělených sprch s teplou vodou a záchody. Výhodou je umístění obchodu se smíšeným zbožím ve stejné budově a také velké parkoviště a blízká autobusová zastávka.

Více informací naleznete na: https://www.bozice.cz/pro-navstevniky/ubytovani/

Další možností jsou penziony v okolí. Doporučujeme Penzion Podzámčí v blízkých Jaroslavich. Do Božic se již dostanete dopravou zdarma! 

Výlety po okolí, co Vám můžeme dále nabídnout

V samotných Božicích si dále můžete projít 2 chráněná území- Údolí lásky a Nivu pod Božicemi. Samotné Božice leží na několika cyklostezkách, takže není problém vydat se všemi směry.

Uvolnit se se můžete v Relaxu Božice, kde na Vás čeká bazén s vířivkou, sauna, ale také široká nabídka káv, pizzy a dalších pochutin. Je zde i kadeřnictví, masáže a další služby - viz relax.bozice.cz

V dojezdové blízkosti je mnoho zajímavých míst- Zámek v Jaroslavicích, historický vodní mlýn ve Slupi, Město Znojmo, Národní park Podyjí, či opačným směrem Mikulov, Pálava a Lednicko-Valtický areál. Doporučit můžeme také návštěvu Rakouska, které je od nás jen 14 km.

Diskusní téma: Základní informace otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Družstvo božických vinařů Božice 380, 671 64 Božice dbv.bozice@seznam.cz