Výsledky - 9.božický košt

22.03.2010 18:26

Šampion výstavy

vzorek č. 94, Pálava ročník 2009, výběr z hroznů, počet bodů 1,5

Ing. Litavec Pavel, Přímětice

 

Cena starosty obce Božice za nejlépe hodnocené víno místního vinaře

 

vz.č. 74, Ryzlink rýnský ročník 2009, pozdní sběr, počet bodů 1,6   Švéda Vlastimil, Božice

 

Přehled nejlepších vín v odrůdách

Ryzlink vlašský

vz.č. 31, ročník 2009, kabinetní, počet bodů 1,7     Mgr.Čurda Zdeněk, Božice

Veltlínské zelené

vz.č. 54, ročník 2009, pozdní sběr, počet bodů 1,6     Dohnal Pavel, Lechovice

Ryzlink rýnský

vz.č. 68, ročník 2008, pozdní sběr, počet bodů 1,7     Lukeštík Ivo, Božice

Sauvignon

vz.č. 83, ročník 2009, výběr z bobulí, počet bodů 1,7     Turoň Robert, Božice

Pálava

vz.č.91, ročník 2009, výběr z hroznů, počet bodů 1,7     Lukeštík Ivo, Božice

Rulandské bílé

vz.č. 103, ročník 2009, výběr z hroznů, počet bodů 1,6     Havelka Josef, Hrušovany n. Jev.

Müller Thurgau

vz.č. 106, ročník 2009, pozdní sběr, počet bodů 2,0     Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.

Chardonnay

vz.č. 118, ročník 2009, pozdní sběr, počet bodů 1,7     Čada Jiří, Božice

Rosé

vz.č. 153, ročník 2009, kabinetní, počet bodů 1,5     Kubic Ondřej, Strachotice

Frankovka

vz.č. 170, ročník 2009, počet bodů 1,6     Cihlář Zdeněk, Mackovice

Zweigeltrebe

vz.č. 187, ročník 2007, pozdní sběr, počet bodů 1,5     Dohnal Pavel, Lechovice

Svatovavřinecké

vz.č. 195, ročník 2007, počet bodů 1,6     Ing.Oulehla Lub., Nové Bránice

Blauburger

vz.č. 198, ročník 2009, počet bodů 1,5     Šperka Vladimír, Borotice

Dornfelder

vz.č. 209, ročník 2009, počet bodů 1,6     Turoň Robert, Božice

 

 

Směs bílá - komise č.1

1.    Miko Lubomír, Bantice 53    2009    PS        2,3   
2.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2009            2,5
3.    Ing. Špillar František, Hodonice    2009    VzH    Pa+Ke    2,1
4.    Čada Jiří, Božice 229    2009        RV+MO    2,7

Ryzlink vlašský - komise č.2

5.    Protivínský + Vlček, Břežany    2009    VzH        2,6
6.    Vlček David, Micmanice    2009            2,4
7.    Čada Jiří, Božice 229    2009            2,2
8.    JUDr. Drmola Karel, Božice    2009    kab.        2,0
9.    Fiala Petr, Božice 305    2009     kab.        2,2
10.    Čada Jiří, Božice 229    2009    kab.        2,6
11.    Roman Polák s.r.o., Šatov 49    2008    VzH    botryt.    2,3
12.    Fiala Petr, Božice 305    2009    PS        3,0
13.    Kašpárek Pavel, Božice 118    2009            2,4
14.    Vecheta  Miroslav, Konice 137    2008     PS        1,8    +
16.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2009    PS        2,9
17.    Horák Antonín, Křidlůvky 167    2009            2,7
18.    Pacík Antonín, Křidlůvky    2009            2,8
19.    Matocha Zdeněk, Hrádek 308    2009    PS        2,5
20.    Kubic Ondřej, Hrádek 308    2009    kab.        3,0
21.    Konyárik Pavel, Hrádek 76    2009    kab.        3,5
22.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2009    kab.        2,2
23.    Ing. Houšť František, Tasovice 288    2009    PS        2,0
24.    Mgr. Bohátka Ivan, Božice 248    2009            2,2
25.    Hemzal Josef, Božice    2009            2,5
26.    Hamala Zdeněk, Miroslav    2009            3,3
27.    Helinger Jan, Želetice    2009    kab.        3,2
28.    Gastvín s.r.o., Hrušovany    2009    PS        1,9    +
29.    Matocha Jiří, Hrádek 152    2009    PS        3,3
30.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2009    kab.        3,5
31.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2009    kab.        1,7    ++
32.    Pavlíček Bohumil, Božice    2009            2,7
33.    Rauš Tomáš, Božice    2009            2,7

Veltlínské zelené - komise č.1

34.    Roman Polák s.r.o., Šatov 49    2009    PS        1,9    +
35.    Veselý Jaroslav, Práče 95    2009    PS        1,7    +
36.    Horák Antonín, Křidlůvky 167    2009    kab.        2,1
37.    Heneš Bř., Křidlůvky    2009            2,7
38.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2009     PS        3,1
40.    Ing. Houšť František, Tasovice 288    2009    PS        1,8    +
41.    Ing. Houšť František, Hodonice 91    2009            2,2
42.    Hemzal Josef, Božice    2009            3,2
43.    Šperka Vladimír, Borotice 50    2009    PS        3,1
44.    Němec Antonín, Borotice    2009    PS        2,4
45.    Pavlíček Bohumil, Božice    2009            2,5
46.    David Pavel, Znojmo    2009     kab.        2,9   
47.    Hala Karel, Božice    2009    PS        3,0
48.    Lačňák Zdeněk, Hrušovany n. Jev.    2009            3,2
49.    Kovařík Radovan, Hrušovany n. Jev.    2009     PS        1,8    +
50.    Kubík Milan, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,1
51.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009     PS        2,4
52.    Rus Antonín, Hrušovany n. Jev.    2009    VzH        2,4
53.    Miko Lubomír, Bantice 53    2009     VzH        2,3
54.    Dohnal Pavel, Lechovice 102    2009    PS        1,6    ++
55.    Janíček Eduard, Miroslav    2009            2,7
56.    MUDr. Svoboda Miroslav, Miroslav    2009    kab.        1,8    +
57.    Němeček Bohumil, Miroslav    2009            2,1

Ryzlink rýnský - komise č.3

58.    Roman Polák s.r.o., Šatov 49    2008    PS        2,2
59.    Kašpárek Pavel, Božice 118    2009    PS        2,6
60.    Vecheta Miroslav, Konice    2009    PS        2,2
61.    Veselý J., Práče 191    2009    PS        2,3
62.    Heneš Bř., Křidlůvky    2008            3,5
63.    Kubic Ondřej, Hrádek 308    2009     PS        2,1
64.    Matocha Zdeněk, Hrádek    2009            3,6
65.    Konyárik Pavel, Hrádek 76    2009     PS        2,9
66.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2009    PS        2,4
67.    Vašina Václav, Hrádek 180    2009    kab.        1,9    +
68.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2008    PS        1,7    ++
69.    Miko Lubomír, Bantice 53    2009    PS        2,0
70.    Dohnal Pavel, Lechovice 102    2009    PS        2,1
71.    Hybler Jiří, Miroslav    2009            2,8
72.    Kovařík Radovan, Hrušovany n. Jev.    2009    VzH        2,3
73.    Šperka Vladimír, Borotice 50    2009     PS        2,7
74.    Švéda Vlastimil, Božice 179    2009    PS        1,6    +++
75.    Ing. Litavec Pavel, Přímětice 581    2009    PS        1,8    +
76.    Cihlář Zdeněk, Mackovice    2009            2,5
77.    Parůžek Petr, Znojmo    2009    PS        2,6
78.    Vybulka Oldřich, Znojmo    2009    PS        1,8    +
79.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2009    PS        2,9
80.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2008     PS        2,4

Sauvignon - komise č. 1

81.    Vecheta Miroslav, Konice    2009    PS        2,4
82.    Fiala Petr, Božice 305    2009    VzH        2,1
83.    Turoň Robert, Božice    2009    VzB        1,7    ++
84.    Ing. Litavec Pavel, Přímětice 588    2009    VzH        2,1
85.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2008    kab.        1,9    +
86.    Kovařík Radovan, Hrušovany n. Jev.    2009    VzH        2,4
87.    Matocha František, Hrádek 318    2009    VzH        3,3

Pálava - komise č.5

88.    Čada Jiří, Božice 229    2009    PS        2,7
89.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2009    PS        2,3
90.    Pichanič Stanislav, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        1,9    +
91.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2009    VzH        1,7    ++
92.    Němec Antonín, Borotice    2009    PS        2,4
93.    Veselý J., Práče 191    2009    VzH        1,8    +
94.    Ing. Litavec Pavel, Přímětice 581    2009    VzH        1,5    ++++
95.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2008    VzH        1,8    +

Rulandské bílé - komise č.2

96.    Vašina Václav, Hrádek 183    2009    PS        1,9    +
97.    Kubík Milan, Hrušovany n. Jev.    2009    VzH        2,2
98.    Švéda Vlastimil, Božice 179    2009    PS        2,6
99.    Mažár Josef, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,2
100.    Pichanič Stanislav, Hrušovany n. Jev.    2009    kab.        3,0
101.    Rus Antonín, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,9
102.    Lačňák Zdeněk, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,0
103.    Havelka Josef, Hrušovany n. Jev.    2009    VzH        1,6    ++

Müller Thurgau - komise č.3

104.    Horák Antonín, Křidlůvky 167    2009            3,5 
106.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,0    ++
107.    Pichanič Stanislav, Hrušovany n. Jev.    2009            2,7
108.    Němeček Bohumil, Miroslav    2009            3,0
109.    Mažár Josef, Hrušovany n. Jev.    2009     kab.        2,8

Muškát Ottonel - komise č.3

111.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2008    PS        3,4
112.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2009    kab.        2,4
113.    Fiala Petr, Božice 305    2009    kab.        2,8

Chardonnay - komise č.4

114.    Rauš Tomáš, Božice    2009    VzH        2,0
115.    Lukeštík Ivo, Božice 376    2008    kab.        2,4
116.    Havelka Josef, Hrušovany n. Jev 165    2009    PS        2,5
117.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        2,3
118.    Čada Jiří, Božice 229    2009    PS        1,7    ++
119.    Čada Jiří, Božice 229    2009    kab.        1,8    +
120.    JUDr. Drmola Karel, Božice    2009    PS        2,1   
121.    Fiala Petr, Božice 305    2009    PS        2,5
122.    Horký Jan, Božice 166    2009            2,1
123.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2009    PS        3,0
124.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2009            2,5
125.    Turoň Robert, Božice    2009    VzH        2,5
126.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2009    PS        1,9    +
127.    Švéda Vlastimil, Božice 179    2009    VzH        2,3
128.    Ing. Litavec Pavel, Přímětice 581    2009    VzH        2,1
129.    Kubic Ondřej, Hrádek 308    2009    PS        2,0
130.    Matocha František, Hrádek 318    2009            2,0
131.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2009    PS        2,3
132.    Helinger Jan, Želetice    2009    kab.        2,0

Muškát moravský - komise č.2

133.    Hamala Zdeněk, Miroslav    2009            1,9    +   
135.    Pacík Antonín, Křidlůvky    2009            3,1

Rulandské šedé - komise č.5

136.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        1,9    +
137.    Miko Lubomír, Bantice 53    2009    PS        1,7    +
138.    Dohnal Pavel, Lechovice 102    2009    VzH        1,8    +

Kerner - komise č.4

139.    Kučera Josef, Hrušovany n. Jev    2009            1,8    +
140.    Ing. Špillar František, Hodonice    2008    PS        3,2



Veltlínské červené ranné - komise č.5

141.    Vlček David, Micmanice    2009            3,0

Hibernal - komise č.3

142.    Protivínský + Vlček, Břežany    2009    VzH        2,8

Tramín červený - komise č.4

143.    Veselý V., Práče 191    2009    VzH        2,1

Děvín - komise č.3

144.    Kubic Ondřej, Hrádek 308    2009    VzH        2,0

Rosé - komise č.5

145.    JUDr. Drmola Karel, Božice    2009    VzH    RM    3,2
146.    Protivínský, Břežany    2009    kab.    Sv    1,8    +
147.    Čada Jiří, Božice 229    2009    kab.     Fr    2,2
148.    Kašpárek Pavel, Božice 118    2009    PS     RM    2,1
149.    Oulehla Pavel, Nové Bránice 157    2009        An    2,4
150.    Dosoudil Jaroslav, Božice 132    2009        Zw    2,2
151.    Svoboda Jaroslav, Trboušany 18    2009        Fr    2,7
152.    Korber Jaroslav, Trboušany 22    2008        Zw    2,0
153.    Kubic Ondřej, Strachotice 327    2009    kab.    CS    1,5    ++
154.    Pavelka Karel, Hrádek 322    2009    PS    Zw    2,7
155.    Hamala Zdeněk, Miroslav    2009        Sv    2,6
156.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2009    kab.    Fr    2,3
157.    Vašina Václav, Hrádek  183    2009    PS    CM    2,0
158.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009    PS    Dr    1,9    +
159.    Mažár Josef, Hrušovany n. Jev.    2009    PS    Zw    2,4
160.    Havelka Josef, Hrušovany n. Jev.    2009    PS    CM    3,0
161.    Ing. Houšť František, Tasovice 288    2008        cuvée    2,2

Frankovka - komise č.1

163.    Fiala Petr, Božice 305    2009    kab.        2,5
164.    Čada Jiří, Božice 229    2009    kab.        2,6
165.    Kališ Zbyněk, Nové Bránice    2008            2,7
166.    Kališ Zdeněk, Nové Bránice    2009            2,9
167.    Kališ Zdeněk, Nové Bránice    2009            2,5
168.    Svoboda Jaroslav, Trboušany 18    2009            2,8
169.    Korber V., Trboušany 16    2009            3,6
170.    Cihlář Zdeněk, Mackovice    2009            1,6    ++
171.    Cihlář Zdeněk, Mackovice    2008            1,8    +
172.    Helinger Jan, Želetice    2009            1,7    +

Zweigeltrebe - komise č.4

173.    Protivínský + Vlček, Břežany    2009    PS        2,5
174.    JUDr. Drmola Karel, Božice    2009    PS        2,3
175.    Kašpárek Jan st., Božice 118    2009            2,5
176.    Turoň Robert, Božice    2009    PS        2,2
177.    Oulehla Jar., Nové Bránice 157    2009            2,8
178.    Badin Jan, Nové Bránice 208    2009            2,6
179.    Oulehla Pavel, Nové Bránice 157    2009            2,4
180.    Rus Antonín, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        1,9    +
181.    Hemzal Josef, Božice    2009            2,2
182.    Vašina Václav, Hrádek 180    2008            1,8    +
183.    Mgr. Čurda Zdeněk, Božice    2009    kab.        3,6
184.    Pavelka Karel, Hrádek 322    2007            1,9    +
185.    Konyárik Pavel, Hrádek 76    2009    PS        3,7
186.    Švéda Vlastimil, Božice 179    2009    PS        2,2
187.    Dohnal Pavel, Lechovice    2007     PS        1,5    ++
188.    Petráš Ladislav, Božice    2009            3,0

Svatovavřinecké - komise č.2

189.    Heneš Bř., Křidlůvky    2009            3,3
190.    Protivínský, Břežany    2009    kab.        2,9
191.    Kašpárek Jan ml., Božice 350    2009            1,9    +
193.    Konyárik Pavel, Hrádek 76    2009     PS        2,2
194.    Matocha Josef, Hrádek 54    2009            2,9
195.    Ing. Oulehla Lub., Nové Bránice 39    2007            1,6    ++

Blauburger - komise č.4

196.    Ing. Špillar František, Hodonice    2008            2,7
197.    Kučera Josef, Hrušovany n. Jev.    2009     PS        1,6    +
198.    Šperka Vladimír, Borotice 50    2009            1,5    ++
199.    Němec Antonín, Borotice    2009      PS        2,3
200.    Matocha Jiří, Hrádek 152    2008            3,0

Modrý Portugal - komise č.5

201.    Salát Oldřich, Nové Bránice    2009            1,9    +
202.    Ing. Houšť František, Hodonice 91    2009            2,1
203.    Matocha Jiří, Hrádek 152    2009            2,4

Směs červená - komise č.5

204.     Mažár Josef, Hrušovany n. Jev.    2009    PS        1,9    +
205.    Hybler Jiří, Miroslav    2009            2,5

Dornfelder - komise č.3

206.    Vecheta Miroslav, Konice 137    2009            2,0
207.    Rauš Tomáš, Božice    2009            2,0
208.    Dvořák Jiří, Trboušany 90    2009            1,8    +
209.    Turoň Robert, Božice    2009            1,6    ++
210.    Pavelka Karel, Hrádek 322    2008            2,2

André - komise č.5

211.    Vašina Václav, Hrádek 180    2009 PS        1,7    +
212.    Ing. Oulehla Lub., Nové Bránice 39    2007            1,6    +
213.    Matocha Zdeněk, Hrádek 308    2009            2,5
214.    Ing. Houšť František, Tasovice 288    2008            2,8

Cabernet Sauvignon - komise č.5

215.    Pavelka Karel, Hrádek 322    2008 PS        1,9    +
216.    Kadlčík Petr, Hrušovany n. Jev.    2009 PS        2,1



Rulandské modré - komise č.3

217.    Trpělka Václav, Nové Bránice 39    2006    VzH        2,3
218.    Gastvín s.r.o., Hrušovany n. Jev.    2008     PS        1,8    +

Cabernet Moravia - komise č.5

219.    Vašina Václav, Hrádek 180    2009            3,2



celkem:    219 vzorků vín

z toho    144 bílých
               18 rosé
               57 červených

Senzorické hodnocení

1,0 - 1,9 bodů: hodnocení pro velmi tyypické, vynikající až velmi dobré víno, tzv.velké víno
                       Takto hodnocená vína získávají zlatou medaili.

2,0 - 2,9 bodů: hodnocení pro typické, dobré až odpovídající víno, tzv. dobré víno

3,0 - 3,9 bodů: hodnocení pro ještě příjemné, avšak málo typické až neodpovídající, krátké víno, tzv. malé víno

4,0 - 4,9 bodů: hodnocení pro nepříjemné, neharmonické až hubené a nepěkné víno, tzv. špatné víno

5,0 bodů: hodnocení pro víno plné chyb, tzv. víno plné chyb

Víno hodnocené body 4,0 - 5,0 bylo z výstavy vyřazeno.

+    zlatá medaile
++    vítěz odrůdy
+++    šampion výstavy
 

Hodnotitelé:

komise č.1    Dohnal Pavel - předseda, Ambrozková Hana, Kadlčík Josef, Ing.Kumšta Michal, Kubic Ondřej st.
komise č.2    Kovařík Radovan - předseda, Prokeš Adam, Turoň Robert, Vítek Radek, Miko Lubomír
komise č.3    Himal Roman - předseda, JUDr. Drmola Karel, Vašina Václav, Švéda Vlastimil
komise č.4    Ing. Litavec Pavel - předseda, Mažár Josef, Market Petr, Ambrozek Miloš
komise č.5    Kubic Ondřej ml. - předseda, Kadlčík Petr, Trpišovský Jiří, Litavec Pavel ml.

 

Výstavní výbor: Kašpárek Jan ml., Lukeštík Ivo, Čada Jiří, Fiala Petr, Mgr. Čurda Zdeněk,

                       Ing. Čurda Zdeněk, Hala Karel, JUDr. Hemzal Josef, JUDr. Drmola Karel, Turoň Robert

Kontakt

Družstvo božických vinařů Božice 380, 671 64 Božice dbv.bozice@seznam.cz